Choć banki usilnie starają się przyciągnąć klientów na swoją stronę, to nie zawsze się to im udaje. Nierzadko wynika to z tego, że firmy pożyczkowe i instytucje pozabankowe oferują lepsze warunki finansowania i co ważne, wymagają niższej zdolności kredytowej. Nic więc dziwnego, że wielu pożyczkobiorców właśnie tam szuka rozwiązania swoich problemów kredytowych. Jednym z nich jest kredyt konsolidacyjny pozabankowy. Na czym polega to rozwiązanie i kiedy warto z niego skorzystać? Sprawdź odpowiedzi na powyższe pytania, czytając nasz artykuł.
Konsolidacja to pojęcie, które w bankowości odnosi się do sytuacji, w której łączymy kilka zobowiązań w jedno. W rzeczywistości jest to produkt skierowany do osób, które mają na swoim koncie aktywne, czyli niespłacone zobowiązania i nie radzą sobie z oddawaniem należności. Decydując się na kredyt konsolidacyjny pozabankowy, możemy uzyskać pieniądze na spłatę uciążliwych kredytów oraz pożyczek. W efekcie pozbywamy się niewygodnych i trudnych do spłaty zobowiązań, zostajemy za to z jednym produktem oraz jedną, wygodną do terminowej spłaty ratą. Dzięki kredytowi konsolidacyjnemu możemy uniknąć opóźnień w spłacie pożyczek lub kredytów gdy wzięliśmy na siebie zbyt wiele zobowiązań.
Niektóre oferty kredytów konsolidacyjnych pozwalają także na pożyczenie dodatkowej sumy na własne wydatki. Warto jednak dokładnie przeanalizować wszelkie za i przeciw takich rozwiązań, gdyż jest to stosunkowo ryzykowny krok, który może wpędzić nas w dodatkowe kłopoty. Celem kredytu konsolidacyjnego jest odciążenie dłużnika i pomoc w wyjściu z nadmiernego zadłużenia, a nie generowanie kolejnych długów.
Kredyt konsolidacyjny pozabankowy to rozwiązanie dla osób, które nie mogą ubiegać się o zobowiązanie w banku, na przykład w wyniku zbyt niskiej zdolności kredytowej. Zdolność kredytowa jest dla banku kluczowym wyznacznikiem. Bez niej uzyskanie zobowiązania jest niemożliwe. Niestety w przypadku kilku kredytów i pożyczek na koncie jest ona znacznie obniżona. Jeszcze gorzej wygląda sytuacja, kiedy w spłacie pojawiają się opóźnienia. Dlatego z konsolidacją nie warto czekać do ostatniej chwili.
Kredyt konsolidacyjny pozabankowy skierowany jest więc do osób, które nie mają wystarczającej zdolności kredytowej, żeby ubiegać się o zobowiązanie w banku. Jeśli spotkałeś się z odmową banku, to nie warto się załamywać. Alternatywnym rozwiązaniem są instytucje pozabankowe, które łagodniej podchodzą do kwestii udzielania zobowiązań pożyczkobiorcom mającym kłopoty z nadmiernym zadłużeniem.
Głównym zadaniem kredytu konsolidacyjnego jest odciążenie budżetu domowego pożyczkobiorcy. Wynikiem takiej operacji jest spłata uciążliwych zobowiązań. Zostajesz za to z jedną pożyczką, która jest wygodniejsza do spłaty. Dobry kredyt konsolidacyjny pozabankowy wyróżnia się niższą ratą od sumy rat poprzednich zobowiązań. Co ważne, zazwyczaj wiąże się także z wydłużonym okresem spłaty. Pamiętaj, że wysokość miesięcznej raty w dużej mierze zależy od tego, na jakie warunki przystanie kredytobiorca i jak długi okres kredytowania będzie charakteryzować wybrane przez niego, nowe zobowiązanie.
Dużą zaletą kredytu konsolidacyjnego pozabankowego jest łatwość uzyskania takiego zobowiązania. W przypadku oferty bankowej musimy wykazać się dosyć wysoką zdolnością kredytową, co przy kilku otwartych zobowiązaniach jest utrudnione. Kredyt w instytucji pozabankowej wyróżnia się mniejszą ilością formalności, z tego względu coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie.
To pytanie zadaje sobie wielu pożyczko i kredytobiorców. W przypadku konsolidacji pomoc pośrednika kredytowego Habza może okazać się nieoceniona. Przede wszystkim specjalista może nam określić naszą zdolność kredytową i realne możliwości finansowe. To właśnie do nich dobierze najkorzystniejszą ofertę. Dzięki temu możesz mieć pewność, że kredyt konsolidacyjny pomoże Ci wyjść z zadłużenia, a spłata nowego zobowiązania nie obciąży twojego budżetu domowego.