Jak obliczyć wartość zamówień uzupełniających?

Dodano: 08.05.2013
Pytanie:

Udzieliłam zamówienia w trybie przetargu nieograniczonego na bieżące utrzymanie dróg z podziałem na 2 części - ze względu na specyfikę jednostki, która dysponuje dwoma obwodami drogowymi i posiada rozproszoną sieć drogową. W ogłoszeniu o zamówieniu oraz siwz przewidziano udzielenie zamówień uzupełniających do 50% wartości zamówienia.

Jeżeli zaszła konieczność zlecenia zamówień uzupełniających dla części 1 i części 2 to czy powinno się sumować wartość tych zamówień jak przy obliczaniu wartości zamówienia podstawowego? Zgodnie z art. 32 ust. 4 jeżeli zamawiający dopuszcza możliwość składnia ofert częściowych wartością zamówienia jest łączna wartość poszczególnych części zamówienia.

Wartości poszczególnych części zamówień uzupełniających nie przekraczają 14.000 euro, natomiast suma wartości części 1 i części 2 przekracza 14.000 euro. Jak prawidłowo postąpić: czy zlecić zamówienia uzupełniające oddzielnie na części 1 i część 2 bez stosowania ustawy Pzp? Czy sumować wartości Części 1 i Części 2 zamówień uzupełniających i zastosować tryb z wolnej ręki?

Pozostało jeszcze 69% treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Nie jesteś jeszcze użytkownikiem Portalu?

Zamów już teraz pełny dostęp do portalu i korzystaj z:

  • 4 519 fachowych porad prawnych
  • możliwości zadawania 3 własnych pytań w miesiącu
  • codziennie aktualizowanej bazy ponad 650 000 przetargów
  • nielimitowanej możliwości ustawienia alertów i powiadomień o nowych przetargach
  • ponad 200 wzorów dokumentów
  • 22 szkoleń wideo na tematy związane z Pzp
  • wyroków KIO oraz słownika kodów CPV

Zamów dostęp

Masz dostęp do portalu?

Zaloguj się.

Adres e-mail:

Hasło

Nie pamiętam hasła
Andrzej Łukaszewicz

Andrzej Łukaszewicz

Konsultant Polskiego Związku Rzeczoznawców Zamówień Publicznych, prowadzi szkolenia zarówno dla zamawiających jak i wykonawców, reprezentuje przed Krajową Izbą Odwoławczą, doktorant i wykładowca...