Artykuł 18 ust. 2 stanowi: „Za przygotowanie i przeprowadzenie postępowania o udzielenie zamówienia odpowiadają także inne osoby w zakresie, w jakim powierzono im czynności w postępowaniu oraz czynności związane z przygotowaniem postępowania. Kierownik zamawiającego może powierzyć pisemnie wykonywanie zastrzeżonych dla niego czynności, określonych w niniejszym rozdziale, pracownikom zamawiającego”.
Zdanie drugie mówi o powierzeniu czynności zastrzeżonych dla kierownika określonych w niniejszym rozdziale. Uważam, że „niniejszy rozdział” to art. 14 do art. 27 ustawy Pzp. Wydaje się zatem, że z punktu widzenia kierownika zamawiającego ustawa wyróżnia dwa rodzaje czynności:
1) zastrzeżone wyłącznie dla niego,
2) niezastrzeżone wyraźnie dla kierownika.
W jakim zakresie kierownik zamawiającego może skutecznie upoważnić innych pracowników do dokonywania czynności w zakresie zamówień publicznych, biorąc pod uwagę powyższe regulacje, tj.:
1) czy można powierzyć określonym pracownikom czynności wyraźnie niewskazane jako zastrzeżone dla kierownika,
2) czy można skutecznie powierzyć innej osobie czynności wyraźnie w ustawie zastrzeżone dla kierownika zamawiającego, ale w przepisach położnych w innym rozdziale niż ten, o którym mowa w art. 18 ust. 2 zdanie 2 ustawy Pzp?
Zamów już teraz pełny dostęp do portalu i korzystaj z:
Zaloguj się.