Stosownie do art. 11c ustawy Pzp zamawiający może zmienić ogłoszenie, zamieszczając sprostowanie lub ogłoszenie zmian. Modyfikacji uległ termin, jaki zamawiający powinien wyznaczyć wówczas wykonawcy na przygotowanie ofert oraz wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.
W przypadku konieczności sprostowania ogłoszenia, w szczególności w wyniku zaistnienia okoliczności, o których mowa w art. 12a ustawy Pzp, stosuje odpowiednio instruktaż zawarty w art. 11 ust. 7–7d ustawy Pzp. Zamawiający zobowiązany jest udokumentować zamieszczenie sprostowania w BZP lub publikację sprostowania w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej, w szczególności przechowywać dowód jego przekazania do publikacji.
Nieznacznej zmianie uległy regulacje dotyczące minimalnego terminu, jaki musi wówczas zostać pozostawiony wykonawcy na przygotowanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, w przypadku dokonywania istotnej zmiany ogłoszenia o zamówieniu.
W stosunku do dotychczasowego stanu prawnego termin pozostawiony do składania:
W sytuacji gdy zamawiający dokonuje zmiany treści ogłoszenia, zobowiązany jest do zamieszczenia tej informacji na stronie internetowej. Wyłączono nareszcie konieczność zamieszczenia informacji o zmianie w siedzibie zamawiającego.