Razem z nową ustawą Pzp z 11 września 2019 r. weszło w życie także rozporządzenie z 23 grudnia 2020 r. w sprawie rodzajów podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy (Dz.U. poz. 2415). Zastąpiło ono dotychczasowy akt wykonawczy regulujący tę materię tj. rozporządzenie ministra rozwoju z 26 lipca 2016 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia (tekst jedn.: Dz.U. z 2020 r. poz. 1282). Sprawdź, jakie nowe rozwiązania wprowadzono przepisami rozporządzenia.
Wraz z wejściem w życie regulacji nowego Prawa zamówień publicznych z 11 września 2019 r. w dniu 1 stycznia 2021 r. zelektronizowano wszystkie bez wyjątku procedury udzielania zamówień publicznych. Elektronizacja objęła zatem również krajowe zamówienia. Sprawdź, czego nie możesz pominąć, prowadząc elektroniczne postępowanie.
Nowe Prawo zamówień publicznych zawiera wiele zmienionych regulacji dotyczących postanowień umowy o zamówienie zawieranej między zamawiającym a wykonawcą. Wśród nich są obowiązkowe postanowienia, które kontrakt będzie musiał uwzględniać a także klauzule niedozwolone – wprost określone przepisami.
Zobacz, co zmieni się od 1 stycznia 2021 r. w kwestii badania rażąco niskiej ceny oraz sporządzania wyjaśnień w tym zakresie. Już dziś poznaj przepisy nowego Prawa zamówień publicznych i przygotuj się na ich stosowanie.
Sprawdź, jak na nowych zasadach zgodnie z nową ustawą Prawo zamówień publicznych podzielić zamówienie oraz udzielać zamówień częściowych i mieszanych. Poznaj przepisy obowiązujące od 1 stycznia 2021 r.
W nowym Prawie zamówień publicznych zmianie ulega także przebieg procedury z wolnej ręki. Sprawdź jak od 1 stycznia 2021 r. zlecać zamówienia w tym trybie i uniknij błędów we własnych postępowaniach.
Od 1 stycznia 2021 r. zaczną obowiązywać nowe przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych – a więc również zmienione regulacje dotyczące zamówień bagatelnych. Sprawdź już dziś, co się zmieni.
Zbliża się rewolucja w zamówieniach publicznych. Nie odkładaj na ostatnią chwilę przygotowań do niej i już teraz zapoznaj się ze wskazówkami dotyczącymi efektywnego wyboru najkorzystniejszej oferty, warunków skutecznego odrzucania ofert oraz unieważnieniu postępowania.
Nowa ustawa Prawo zamówień publicznych w miejsce specyfikacji istotnych warunków zamówienia wprowadza nowy dokument: specyfikację warunków zamówienia. Obejrzyj filmy szkoleniowe i wysłuchaj praktycznych porad Andrzeja Łukaszewicza.
Przepisy nowej ustawy, które wejdą w życie już 1 stycznia 2021 r., zmienią dużo w najpopularniejszym trybie postępowania o zamówienie publiczne. Obejrzyj wideo-komentarz i przygotuj się do zmian.
Zyskaj pewność i bezpieczeństwo prowadząc postępowanie o zamówienie publiczne. Dołącz do specjalistów korzystających z PortaluZP!