Na czym polegają trudne kredyty?

Stan prawny na dzień: 16.03.2023
  Na czym polegają trudne kredyty?

Banki rygorystycznie podchodzą do kwestii weryfikacji klientów. W przypadku obniżonej zdolności kredytowej otrzymanie zobowiązania może okazać się utrudnione. Jeśli bank po raz kolejny odmówił Ci udzielenia finansowania, to właśnie wtedy mówimy o trudnych kredytach. Czym się wyróżniają trudne kredyty i jak uzyskać zobowiązanie przy niskiej zdolności kredytowej?

Czym są trudne kredyty?

Nazwa trudne kredyty odnosi się zarówno do sytuacji wnioskodawcy, jak i do produktu finansowego. O trudnych kredytach najczęściej mówimy w przypadku, gdy mamy na myśli wysokie wymagania banków, które przekładają się na problemy z otrzymaniem finansowania. Jednak trudny kredyt to także produkt, skierowany do osób w trudnej sytuacji finansowej. 

Aby otrzymać jakiekolwiek finansowanie, niezbędna jest odpowiednia zdolność kredytowa. Jednak nadmierne zadłużenie, opóźnienia w spłacie, czy kilka kredytów na koncie przekładają się na znaczny jej spadek. W takim przypadku otrzymają normalnego kredytu w banku, staje się niemal niemożliwe. Z alternatywnym rozwiązaniem przychodzą instytucje pozabankowe, na przykład firmy pożyczkowe, które oferują pożyczkę dla zadłużonych. Firmy pożyczkowe znacznie łagodniej podchodzą do kwestii weryfikacji klientów. Oczywiście biorą pod uwagę obecne zadłużenia oraz wysokość dochodów, ale na przykład nie sprawdzają baz BIKu (Biura Informacji Kredytowej). W efekcie otrzymanie zobowiązania staje się nieco prostsze.

Warto przy tym wiedzieć, że kłopoty z otrzymaniem kredytu mogą mieć nie tylko osoby zadłużone, ale także te, które nie posiadają historii kredytowej. W takim przypadku rozwiązaniem jest zakup na przykład sprzętu elektronicznego na raty. Dzięki temu zaczniesz budować swoją historię kredytową. 

Jak zwiększyć szansę na otrzymanie kredytu? 

Jak już wiesz, w przypadku niskiej zdolności kredytowej otrzymanie kredytu nie jest łatwym zadaniem. Nierzadko zdarza się, że samodzielne ubieganie się o trudny kredyt kończy się niepowodzeniem. Warto przy tym pamiętać, że odmowy zawsze zostają odnotowane. W efekcie nasza zdolność kredytowa zostaje dodatkowo obniżona. Jak więc zwiększyć szanse na otrzymanie kredytu? Odpowiedzią jest skorzystanie z pomocy pośrednika kredytowego. 

Doświadczony doradca kredytowy przede wszystkim pomoże nam ocenić naszą zdolność kredytową. Następnie do niej dobierze najkorzystniejsze oferty kredytowe i pożyczkowe. Co więcej, pośrednik ma możliwość negocjacji warunków umowy na szczeblu decyzyjnym. W efekcie otrzymanie kredytu nawet w trudnej sytuacji staje się bardziej realne. Jak przebiega współpraca z pośrednikiem kredytowym? 

Przede wszystkim zostaniemy poproszeni o przedstawienie swojej sytuacji finansowej oraz potrzeb. Rolą doradcy jest określenie naszych realnych możliwości i kompleksowe wsparcie w procesie pozyskiwania zobowiązania. Następnie za pomocą raportu BIK doradca zweryfikuje naszą zdolność kredytową i ustali skuteczny plan działania. Ekspert dzięki szczegółowej znajomości rynku bankowego jest w stanie dobrać ofertę dopasowaną do naszych potrzeb.

Słowa kluczowe:
kredyt