W przetargu obejmującym wykonanie, dostawę, instalację i uruchomienie systemu teleinformatycznego jednym z kryteriów oceny ofert będą „dodatkowe opcjonalności systemu”. Aktualnie zamawiający analizuje, jaki przyjąć sposób oceny ofert. Wybiera spośród dwóch opcji:
1. Każdy wykonawca złoży wraz z ofertą odpowiednie oświadczenie, w którym, na podstawie podanej przez zamawiającego gotowej listy wskaże, czy i które „dodatkowe opcjonalności” proponuje w swojej ofercie. Następnie, zgodnie z art. 25 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp, wezwie wykonawcę, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, do złożenia próbki takiego oprogramowania, w celu weryfikacji czy oferowana usługa spełnia wymagania określone przez zamawiającego, w tym w zakresie dodatkowych opcjonalności systemu.
2. W związku z tym, że „dodatkowe opcjonalności systemu” będą stanowić jedno z kryteriów oceny ofert, zamawiający zażąda złożenia próbki oprogramowania od wszystkich wykonawców od razu z ofertą i przyzna im punkty na podstawie weryfikacji próbek, a nie tylko oświadczeń.
Które spośród przyjętych rozwiązań jest prawidłowe? Interpretacji tego problemu dokonuje nasz ekspert. Sprawdź możliwe rozwiązania.
Zamów już teraz pełny dostęp do portalu i korzystaj z:
Zaloguj się.