postępowanie o udzielenie zamówienia pubicznego

  Jak udzielać zamówień publicznych w czasie nieobecności kierownika zamawiającego?

Jak udzielać zamówień publicznych w czasie nieobecności kierownika zamawiającego?

W tym artykule
  • Prawidłową formą powierzenia czynności przez kierownika zamawiającego jest forma pisemna. Do jej zachowania wystarczy złożenie własnoręcznego podpisu na dokumencie obejmującym treść oświadczenia woli.
  • Osoba, której kierownik zamawiającego może powierzyć wykonywanie zastrzeżonych dla niego czynności, musi być pracownikiem zamawiającego.
  • Upoważnienie od kierownika zamawiającego może zostać udzielone do wszelkich czynności we wszystkich postępowaniach o udzielenie zamówienia albo do konkretnych działań w danym postępowaniu.
  • Nie trzeba wskazywać wszystkich powierzanych czynności, jeżeli pracownik zamawiającego, względem którego to powierzenie nastąpi, ma zastępować kierownika w pełnym zakresie.
  • Zdaniem UZP wyłączenie z postępowania czynności zawarcia umowy skutkuje brakiem możliwości jej powierzenia pracownikom na zasadach z art. 52 ust. 2 ustawy Pzp. Można jednak dokonać umocowania do tej czynności zgodnie z zasadami wynikającymi z właściwych dla każdego zamawiającego przepisów ustrojowych lub na podstawie przepisów prawa cywilnego.