Z treści oferty powinien wynikać zamiar złożenia przez wykonawcę oferty zgodnej z wymaganiami specyfikacji. Jednocześnie zamawiający powinien posiadać wszelkie dane niezbędne do poprawienia omyłki w sposób jednoznacznie zgodny z intencją wykonawcy składającego ofertę (wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z 14 czerwca 2018 r., sygn. akt KIO 1065/18).
Brak podania producenta/dystrybutora oferowanych przez wykonawcę materiałów równoważnych nie tylko uniemożliwia zamawiającemu weryfikację treści oferty pod względem jej zgodności z wymaganiami siwz, ale przede wszystkim uniemożliwia mu identyfikację zaoferowanych produktów. To z kolei powoduje, że nie może on dokonać oceny, czy zaoferowane przez wykonawcę w tych pozycjach produkty spełniają wymóg równoważności.
W ocenie składu orzekającego stanowi to brak oferty nieusuwalny w żadnym trybie dopuszczonym ustawą Pzp i jest tym samym wystarczającą podstawą do jej odrzucenia. Tego rodzaju braki w ofercie nie mogą również zostać potraktowane jako omyłka, z tego względu że występuje ona, w sytuacji gdy zamawiający może dokonać jej poprawienia samodzielnie bez udziału wykonawcy.
Istotne jest, aby przy ocenie omyłkowej treści oferty nie ulegało żadnej wątpliwości, że faktycznie ta treść stanowi omyłkę, a więc jej zawarcie nie było zamiarem wykonawcy. Ponadto istotne jest, aby nie ulegało wątpliwości jaka treść – w miejsce tej omyłkowej – powinna znaleźć się w ofercie.