Pomoc w przygotowaniu się do udziału w przetargach budowlanych oraz przedstawienie zasad realizacji inwestycji organizowanych przez Generalna Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad to podstawowe zadania, jakie przyświecały GDDKiA podczas kolejnej już debaty z wykonawcami.
Z 23 wykonawców, 10 osiągnęło wyniki oceniane przez GDDKiA jako dobre. Nadzór jakości był prowadzony przez Generalną Dyrekcję od stycznia do września 2013 roku.
Przekazanie doświadczeń, zaprezentowanie zasad, jakimi kieruje się strona publiczna – to wszystko według GDDKiA ma pomóc nowym wykonawcom w przygotowaniu ofert uwzględniających ryzyka, które mogą wystąpić w trakcie realizacji inwestycji drogowych.
Zarządca linii kolejowych chce w większym stopniu nadzorować jakość wykonywanych inwestycji. W tym celu skorzysta z potencjału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Zasady współpracy między Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad a wykonawcami to główny temat debaty organizowanej 23-24 października przez Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.
30 mln złotych to kwota jaką wypłaciła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poszkodowanym przez Alpine Bau. GDDKiA zwróciło się również do syndyka tej firmy o pomoc dla wykonawców, podwykonawców oraz pracowników przedsiębiorstwa.
Jeszcze w tym miesiącu w miejscu trasy od Nidzicy do Napierek mają zacząć prace archeolodzy. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad już ogłosiła przetarg na wykonanie badań.
Do 15 października Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oczekuje na wnioski i uwagi do proponowanego wzoru umowy w systemie „projektuj i buduj”.
200 osób z różnych zakątków świata debatuje o najważniejszych problemach i zagrożeniach oraz propozycjach ich rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa drogowego.
Droga krajowa z Biskupca do Borek Wielkich będzie zakończona przez nowego wykonawcę, po tym jak Generalną Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wypowiedziała umowę z konsorcjum Alpine Bau i Hydrogeo.
Zachodnia obwodnica Poznania i obwodnica Wrocławia to projekty, które Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad chce zrealizować z pomocą środków unijnych. Już złożyła wnioski o dotacje.
Firmy budowlane mają szanse na uzyskanie wielu intratnych zamówień. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad szykuje się do ogłoszenia kilkudziesięciu nowych przetargów.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła nowe przetargi na kolejne kilometry dróg ekspresowych. Postępowania przetargowe objęły pięć odcinków, jest to w sumie prawie 70 km nowych dróg. Do końca roku zostaną ogłoszone jeszcze postępowania na budowę ponad 400 km tras ekspresowych.
Zasady obowiązujące podczas przetargu są przedstawiane wszystkim oferentom – krajowym i zagranicznym - takie same – zapewnia GDDKiA.
Połowa ocenianych firm generalnych wykonawców poprawiła swoje wyniki w porównaniu do tego samego okresu z zeszłego roku. Tak wynika z raportu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Eksperci portalu oferują kompleksową wiedzę i wsparcie w zakresie zamówień publicznych.