Podstawowy dokument, które reguluje zasady, na jakich zamawiający prowadzi konkurs według Pzp, to regulamin konkursu. Zamawiający opisuje tam m.in., co jest przedmiotem konkursu, jakie środki przewidział na realizację pomysłu na podstawie nagrodzonej pracy konkursowej oraz jakie nagrody czekają dla uczestnika, który wygrał. Inne ważne szczegóły związane z treścią regulaminu znajdziesz w poniższym artykule. Dowiesz się także, jak wyjaśniać i zmieniać regulamin konkursu. Sprawdzisz ponadto, kiedy można, a kiedy trzeba unieważnić konkurs.
O procedurze konkursu piszemy także tutaj:
W dziale wzory dokumentów znajdziesz dokumentację potrzebną do przeprowadzenia procedury konkursu. Publikujemy tam m.in.:
Gdy zamawiający ma pomysł na realizację przedsięwzięcia, ale nie dysponuje odpowiednią, spójną i satysfakcjonującą koncepcją jego realizacji, powinien rozważyć konkurs. To w nim ma szansę uzyskać koncepcję, pomysł, ideę, wizję lub założenia określonego zamówienia, w sposób zgodny ze swoimi oczekiwaniami. Ustawa Pzp pozwala też na to, aby autor pracy konkursowej następnie zrealizował zamówienie. W pierwszej części naszego opracowania przeczytasz m.in. o tym, kiedy konkurs w nowym Pzp jest obowiązkowy, jak sporządzić właściwy regulamin konkursu oraz jaki jest przebieg tej procedury krok po kroku.
Drugą część opracowania dotyczącego procedury konkursowej znajdziesz tutaj: Regulamin konkursu Pzp – wskazówki dotyczące tworzenia jego treści (cz. II).
W dziale wzory dokumentów znajdziesz dokumentację potrzebną do przeprowadzenia procedury konkursu. Publikujemy tam m.in.:
Być może zainteresuje Cię także:
Zaproszenie do negocjacji w trybie z wolnej ręki zwycięzcy konkursu – praktyczne aspekty