Twój konkurent wygrał przetarg, a Ty nie zgadzasz się z decyzją zamawiającego? Być może warto zaskarżyć wybór oferty do Krajowej Izby Odwoławczej. Zanim jednak zaryzykujesz poniesienie stosownych opłat, sprawdź, czy masz szanse wygrać. Zbadaj, czy nadal masz czas na złożenie pism, jak sformułować odwołanie, aby było skuteczne i jaki wpis i kiedy uiścić na rachunek UZP.
W artykule przeczytasz m.in. o tym, jakie czynności i zaniechania zamawiającego może zaskarżyć wykonawca, w jakiej formie trzeba złożyć odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej oraz jaką powinno mieć treść, aby Izba je rozpatrzyła. Dowiesz się również, jaki skutek będzie miał wniosek o zwrot wadium w trakcie toczącego się postępowania o udzielenie zamówienia oraz jak liczyć terminy na złożenie odwołania. Skorzystaj też z gotowych wzorów odwołań do KIO opublikowanych na naszej WWW.
Więcej na temat odwołania i postępowania przed KIO piszemy tutaj: Rozprawa przed KIO – o czym trzeba wiedzieć?
Zachęcam też do obejrzenia darmowego webinarium Portalu ZP na temat środków ochrony prawnej w ustawie Pzp:Środki ochrony prawnej w ustawie z 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych
Zamawiający uprawniony jest do żądania wydłużenia terminu związania ofertą. W sytuacji gdy żądane było wadium, przedłużenie to jest możliwe z jednoczesnym przedłużeniem terminu ważności wadium. Sprawdź, jak interpretować to zagadnienie i uniknij błędów innych zamawiających (wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z 11 lipca 2019 r., sygn. akt KIO 1206/19).