W najnowszym opracowaniu Urzędu Zamówień Publicznych pt. „Orzecznictwo dotyczące zamówień publicznych w IV kwartale 2024 r.” znajdziesz kluczowe orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej i sądów dotyczące zamówień publicznych. Przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie orzeczeń w czytelnej tabeli z wyszczególnieniem tezy wyroku i jej szerszego omówienia.
Na stronach WWW Urzędu Zamówień Publicznych pojawiło się opracowanie, w którym wskazano zestawienie elementów umowy o zamówienie publiczne w zależności od jej przedmiotu tj. usługi, dostawy czy roboty budowlanej. Treść kontraktu podzielono na elementy obligatoryjne oraz te, które należy uwzględnić w przypadku umów zawartych na okres powyżej 6 bądź 12 miesięcy a także gdy umowa przewiduje wymagania określone w art. 95 ust. 1 ustawy Pzp. Przedstawiamy je w poniższej tabeli.
Ponad 2 lata temu UZP poinformował o zmianie adresu internetowego swojego serwisu. Aktualna domena to: https://www.gov.pl/web/uzp
Od 25 października 2023 r. w procedurach unijnych zamawiający mogą korzystać jedynie z nowych formularzy ogłoszeń ustanowionych rozporządzeniem wykonawczym Komisji (UE) 2019/1780 z 23 września 2019 r. ustanawiającym standardowe formularze do publikacji ogłoszeń w dziedzinie zamówień publicznych i uchylające rozporządzenie wykonawcze (UE) 2015/1986 (e-formularze). Wypełnianie ogłoszeń odbywa się w systemie eNotices 2 bądź w eSenderach, jeśli dostawcy systemów, z których korzystają zamawiający, dostosowali je już do nowych formularzy.
Na stronie WWW UZP ukazał się bilans dwóch lat obowiązywania nowego Prawa zamówień publicznych oraz zestawienie wyzwań i planów, jakie stoją przez rynkiem w 2023 roku. Pełna treść streszczonej informacji jest dostępna tutaj. Poniżej przedstawiamy skrót najważniejszych wniosków.