Specjalisto, zamów dostęp na 14 dni za darmo i przetestuj wszystkie funkcjonalności portalu.
Odrębna procedura przetargowa w dziedzinach obronności i bezpieczeństwa, wprowadzenie dialogu technicznego, nowa definicja robót budowlanych oraz obowiązek zamieszczania w rocznym sprawozdaniu informacji o wszystkich udzielonych zamówieniach przez zamawiającego. Takie zmiany wprowadzają obowiązujące od dzisiaj nowe przepisy ustawy Prawa zamówień publicznych.
Konsorcjum firm Heilit, Woerner Budowlana i Budimex złożyło najkorzystniejszą ofertę w przetargu na dokończenie budowy autostrady A4 na odcinku Tarnów – Dębica. Wykonawcy wybudują tę trasę za ponad 981 mln zł brutto.
Rząd przyjął projekt ustawy Prawo zamówień publicznych, który w kompleksowy sposób reguluje kwestię podwykonawstwa w zamówieniach publicznych. Ma to szczególne znaczenie w przypadku umów dotyczących robót budowlanych.
Urząd Komunikacji Elektronicznej zakończył postępowanie na rezerwację częstotliwości z pasma 1800 MHz dla świadczenia mobilnych usług szybkiego internetu (LTE). Najwyżej ocenione zostały oferty operatora P4, który otrzymał trzy częstotliwości, i Polskiej Telefonii Cyfrowej - skorzysta z dwóch pasm.
Gminy już w marcu powinny mieć większą swobodę w naliczaniu opłat za wywóz śmieci. Podpisana przez Bronisława Komorowskiego nowelizacja ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w gminach zacznie obowiązywać w ciągu 14 dni od opublikowania w Dzienniku Ustaw.
„Ustawa Pzp jest zupełnie niedostosowana do potrzeb badań naukowych oraz rozwijania innowacyjności” – twierdzą członkowie Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa i apelują do minister szkolnictwa wyższego o podjęcie kroków w celu przyspieszenia zmian w ustawie.
Rada Ministrów zajmie się dziś projektem nowelizacji ustawy Prawo zamówień publicznych, który ma przeciwdziałać zmowom przetargowym. Przygotowany został przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.
Średnia cena 1 kilometra autostrady w naszym kraju wynosi 9,6 mln euro. Jest to niewiele mniej niż średnia europejska, którą wyliczono na 10 mln euro za taki sam odcinek drogi.
Uregulowanie płatności między przedsiębiorcami nie powinno nastąpić później niż w ciągu 60 dni roboczych. Zamawiający będzie miał 30 dni na rozliczenie z wykonawcą. Tyle też potrwa procedura badania zgodności towaru lub usługi z umową – to główne zmiany, które wprowadza nowa ustawa o terminach zapłaty w transakcjach handlowych. Wczoraj w Sejmie odbyło się drugie czytanie rządowego projektu.
Prawie 1,1 mld zł będzie kosztowała kontynuacja budowy 64-kilometrowego odcinka A1 Toruń – Kowal. Za taką kwotę inwestycję zrealizuje konsorcjum, którego liderem jest włoska firma Salini. Prace ruszą wiosną 2013 roku.
Zyskaj pewność i bezpieczeństwo prowadząc postępowanie o zamówienie publiczne. Dołącz do specjalistów korzystających z PortaluZP!