Specjalisto, zamów dostęp na 14 dni za darmo i przetestuj wszystkie funkcjonalności portalu.
Wywiązujący się ze swoich obowiązków operator telekomunikacyjny, który raz wygra zamówienie publiczne na częstotliwość i będzie spełniał swoje obowiązki w należyty sposób, nie musi obawiać się jej utraty - wynika z nowelizacji prawa telekomunikacyjnego, która weszła w życie 21 stycznia 2013 r.
Polski Kongres Drogowy negatywnie ocenił projekt rozporządzenia dotyczącego dokumentów składanych w postępowaniach przetargowych. W obecnej formie nie powinien być on podpisany, gdyż komplikuje postępowanie i nakłada biurokratyczne rygory, zbędne dla zamawiającego i wykonawców - twierdzi PKD.
Do 18 lutego firmy budowlane, które przeszły pomyślnie prekwalifikacje, mogą składać oferty w przetargu dotyczącym przebudowy II etapu drogi S8: odcinek węzeł - Powązkowska - węzeł Modlińska. Cała inwestycja ma być zakończona na wiosnę 2015 roku.
Firma Budimex, której oferta została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu, rozpoczęła już prace związane z budową obwodnicy Augustowa. Inwestycja ma zostać zakończona jesienią 2014 roku. Całkowity koszt obwodnicy to prawie 650 mln zł.
Prawie 230 mln oszczędności uzyskali w ubiegłym roku zamawiający, którzy zdecydowali się na poszukiwanie wykonawców poprzez aukcje elektroniczne na platformie Urzędu Zamówień Publicznych.
Najczęściej stosowanym trybem, bo aż w prawie 84% postępowań, był przetarg nieograniczony. Wybór trybu konkurencyjnego w takim stopniu świadczy o szerszym dostępie polskich przedsiębiorców do przetargów. Tak wynika z danych przedstawionych przez Urząd Zamówień Publicznych.
Europejski Bank Inwestycyjny przyznał PKO BP 150 mln euro kredytu. Pieniądze zostaną w całości przeznaczone na finansowanie potrzeb inwestycyjnych sektora samorządowego. Dzięki tym środkom władze lokalne będą mogły sfinansować nawet 50% wartości swoich projektów.
Trybunał Konstytucyjny wszczął postępowanie o stwierdzenie niezgodności z Konstytucją RP ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Wniosek został złożony przez prezydenta Inowrocławia. Zakwestionowano w nim przede wszystkim konieczność organizowania przetargów na odbiór śmieci w sytuacji, gdy gmina posiada własną spółkę zajmującą się odpadami.
Najwyższa Izba Kontroli zakwestionowała przetarg na zakupu przez policję specjalnych głośników do rozpraszania manifestacji - LRAD. Warszawska prokuratura wszczęła jeż postępowanie w tej sprawie.
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał, że firmy Astwa i MPO zawarły nielegalne porozumienie antykonkurencyjne, które miało im umożliwić utrzymanie dotychczasowych udziałów w rynku. To pierwsza tego typu decyzja wydana przez Prezes UOKiK.
Zyskaj pewność i bezpieczeństwo prowadząc postępowanie o zamówienie publiczne. Dołącz do specjalistów korzystających z PortaluZP!