umowa z wykonawcą

Badając, czy zmiana umowy o zamówienie jest istotna trzeba mieć na względzie wpływ takiej zmiany na warunki konkurencji w danym przetargu

Pytanie:

W przetargu nieograniczonym zamawiający żądał, aby wraz z ofertą wykonawca w celu potwierdzenia, że oferowane usługi odpowiadają wymaganiom określonym przez zamawiającego, przedłożył listę placówek medycznych dostępnych na określonym terenie, z których mogą korzystać pracownicy i ich rodziny. Wykonawca miał zapewnić możliwość korzystania z co najmniej 30 (słownie: trzydziestu) placówek, dodatkowo zamawiający w siwz postawił jako kryterium oceny ofert:

Kryterium „liczba placówek medycznych dostępnych w .........” .

Czy w związku z tym wykonawca na etapie realizacji umowy może zmienić listę placówek w taki sposób, że zmieni placówkę X znajdującą się pod adresem Y na placówkę Z pod innym adresem? Liczba oferowanych placówek na terenie określonym przez zamawiającego nie ulega zmianie? Czy wykonawca może zlikwidować jedną z placówek nie wprowadzając następnej? Zmniejszy się liczba placówek wykonawcy (nadal jest większa niż oczekiwane min przez zamawiającego? Czy wykonawca może zmienić listę placówek w taki sposób, że zmieni placówkę X znajdującą się pod adresem Y na placówkę Z pod innym adresem? Liczba oferowanych placówek na terenie określonym przez zamawiającego zmniejszy się, gdyż dodana placówka znajduje się na innym terenie. Czy zamawiający na etapie prowadzonego postępowania powinien przewidzieć zmiany do umowy jako istotne?

Umowa z wykonawcą powinna jasno określać sposoby rozliczeń wykonawcy za poszczególne świadczenia

Pytanie:

Zagadnienie dotyczy wartości zamówienia na usługi rekreacyjno – sportowe opłacane przez zamawiającego i jego pracowników. Jak wtedy powinno być określone wynagrodzenie wykonawcy i jego rozliczenie w umowie w sprawie zamówienia publicznego i jaką kwotę podać do rocznego sprawozdania o udzielonych zamówieniach?

Zakładam, że w umowie powinno być ustalone wynagrodzenie wykonawcy obejmujące wszystkie pakiety i wszystkich użytkowników bez względu na to kto płaci. Wynagrodzenie to byłoby określone jako łączna wartość maksymalna (bo nie wiemy ile faktycznie osób przystąpi do programu i jaki pakiet usług wybierze – podajemy przewidywane szacowane wartości maksymalne), która będzie rozliczana miesięcznie za faktycznie zrealizowane pakiety dla faktycznej liczby Użytkowników w danym miesiącu. Wykonawca w ofercie poda ceny jednostkowe wszystkich pakietów dla każdego z rodzaju użytkowników czyli cenę pakietu 8 wejść dla pracownika, cenę pakietu 8 wejść dla osoby towarzyszącej, cenę pakietu nielimitowanego dla pracownika, cenę pakietu nielimitowanego dla osoby towarzyszącej, cenę pakietu basenowego dla dziecka.Wynagrodzenie całkowite wpisane do umowy realizowanej przez 12 miesięcy składałoby się z następujących części:

Część I za którą płaci zamawiający i na niego będą wystawiane faktury. Byłaby to kwota wyliczona z iloczynu: liczba Pracowników x cena jedn. pakietu 8 wejść dla Pracowników
x 12);

Część II za którą płaci Użytkownik (Osoba towarzysząca lub Pracownik za dziecko) i sam rozlicza się z wykonawca bez udziału zamawiającego - pracodawcy. Byłaby to suma następujących iloczynów:
Liczba Pracowników chcących zwiększyć Pakiet gwarantowany 8 wejść do Nielimitowanego x różnica cen jedn. Pakietu nielimitowanego i Pakietu 8 wejść dla Pracownika x 12
Liczba Osób towarzyszących x cena jedn. Pakietu 8 wejść dla Osoby towarzyszącej x 12
Liczba Osób towarzyszących x cena jedn. Pakietu nielimitowanego dla Osoby towarzyszącej x 12
Liczba Dzieci x cena jedn. Pakietu basenowego x 12.

Czy do rocznego sprawozdania o udzielonych zamówieniach należy wpisać całkowitą maksymalną wartość wynagrodzenia przedstawioną w umowie, choć duża część tego wynagrodzenia nie będzie płacona ze środków publicznych przez zamawiającego tylko przez osoby trzecie?